MOROCCANOIL Original Oil Treatment

Moroccanoil – marka, która narodziła się niespodziewanie w trakcie podróży, kiedy jej założycielka po nieudanej koloryzacji odkryła moc oleju arganowego stosowanego na włosy. Motto, które nieodłącznie związane jest z marką, to piękno zawarte w olejkach. Moroccanoil w ofercie ma komplet kosmetyków pielęgnacyjnych, z których najpopularniejsze są dwa oleje do włosów z serii Oil Treatment – do włosów jasnych i każdego rodzaju.

moroccaniolDziałanie/skład

Olejek do włosów Moroccanoil Original Treatment stworzono z myślą o włosach każdego rodzaju (także wrażliwych w kolorze blond, choć dla nich marka opracowała drugą wersję tego produktu). Moroccanoil Treatment to podstawowa kuracja dla włosów – regeneruje, odżywia, wzmacnia, zapewnia zdrowie, upiększa, ułatwia stylizację i odmładza włosy. Olejek do włosów tej marki pozytywnie odmienia włosy.

Moroccanoil Treatment powszechnie uznaje się za najlepszy z produkowanych olejów arganowych na świecie, jednak nie jest to jedyny składnik. Oprócz oleju arganowego Original Oil Treatment zawiera również olej z korzenia imbiru, uwodorniony olej rycynowy, eteryczny (niestety nienadający się na włosy) olejek z kwiatów lawendy. Formułę Moroccanoil Treatment wzbogacono również o proteiny z kiełków pszenicy.

Niestety innych substancji jest więcej niż oleju arganowego, który ma być tutaj główną substancją czynną.

To nie koniec nieprzyjemnych niespodzianek. Moroccanoil Original Oil Treatment ma w składzie sporo konserwantów, substancji o działaniu komedogennym, alkoholi (których zgodnie z etykietą ma nie być) oraz gumy ksantanowej. Zdecydowanie nie jest to przyjemny dla włosów skład.

Formuła/opakowanie

Moroccanoil Original Treatment to olejek do włosów, który ma dość płynną formułę. Taka konsystencja zdecydowanie ułatwia aplikację i podnosi wydajność kosmetyku. Sprawia też, że Moroccanoil bardzo dobrze wchłania się we włosy i nie pozostawia na nich tłustej warstwy. Olejek ma mocno złocistą barwę, która wpada w odcienie pomarańczowego, co niestety uzyskano za pomocą barwników obecnych w składzie. Original Treatment ma przyjemny zapach.

Flakonik, w którym dostajemy Moroccanoil Original Treatment, to płaska butelka z ciemnego szkła. Nie jest zbyt poręczna i łatwo można ją wypuścić z natłuszczonych olejem rąk. Ciemne szkło ma w teorii zabezpieczać produkt przed działaniem słońca. Olejek do włosów Moroccanoil dozuje się dołączoną do zestawu osobno pipetką, na którą wymienia się standardowy korek.

Stosowanie/efekty

Aby pokryć olejkiem Moroccanoil Original Treatment całe włosy, wystarczy 1-2 pompki nałożone bezpośrednio na kosmyki. Najlepiej sprawdza się na włosach umytych i osuszonych ręcznikiem, nakładany od połowy długości. Moroccanoil Treatment można nakładać również na suche włosy albo używać jako dodatku do kosmetyków. W każdym z przypadków jego działanie jest odmienne.

Polecany za:

 • olejek arganowy, imbirowy i rycynowy w składzie
 • lekka konsystencja o bardzo dobrej wchłanialności
 • dodatek protein pszenicznych
 • działanie na włosy każdego rodzaju
 • połączenie właściwości regenerujących i upiększających
 • dozownik w formie precyzyjnej pipety
 • stosowanie zarówno na mokre, jak i na suche włosy

Nie polecany za:

 • bardzo dużo zbędnych substancji w składzie
 • obecność alkoholi i konserwantów
 • konieczność wymiany nakrętki na pompkę
 • ciężka butelka ze szkła, którą łatwo rozbić
 • nie nadaje się do olejowania skóry głowy