DOVE Pure Care Dry Oil (Nourishing Treatment)

Dove – marka kosmetyków dla kobiet, która zawsze jest blisko problemów i potrzeb konsumentek. Wypuszczając na rynek nowe produkty Dove kieruje się mottem, że kobiecość jest wartością, którą trzeba pielęgnować. W ten sposób buduje świadomość własnego ciała i jego potrzeb. Zaczęło się od kostki myjącej, a dziś w ofercie marki znajdują się również oleje do włosów.

dove-advanced-hair-series-pure-care-dry-oilDziałanie/skład

Olejek do włosów Dove Pure Care Dry Oil to preparat stworzony z myślą o włosach każdego rodzaju. Zgodnie z drugą częścią swojej nazwy to zabieg odżywiający, który bazuje na afrykańskim olejku makadamia. Ma wspierać osłabione włosy, także te z tendencją do przetłuszczania się lub wypadania. Włosy już po pierwszym użyciu oleju Dove będą mocne, gęste, miękkie i błyszczące, wzrośnie również ich elastyczność. Dove przywraca włosom życie i ochrania je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Dove Nourishing Treatment zawdzięcza swoje właściwości przede wszystkim olejkom, które stanowią bazę produktu. Najważniejszy jest olej z orzechów makadamia. To jeden z najpopularniejszych w pielęgnacji włosów olejów roślinnych, głównie ze względu na swoją świetną wchłanialność. Oprócz niego formułę Dove Pure Care Dry Oil wzbogacono o pięć dodatkowych olejów naturalnych: olejek kokosowy, olej ze słodkich migdałów, olej z pestek słonecznika, olej palmowy i olej z pestek granatu o działaniu antystarzeniowym.

Mocno olejowa formuła Pure Care Dry Oil Nourishing Treatment with African Macadamia Oil niestety zawiera duże ilości oleju mineralnego i potencjalnie szkodliwych silikonów.

Nie da się jednak wykluczyć, że w obliczu tak bogatej w oleje formuły to nieistotna, mała wada.

Formuła/opakowanie

Dove Pure Care Dry Oil to markowy olejek do włosów o złocistej barwie. Wygląda jak typowo oleista formuła, i to się sprawdza, choć i tak jest jednym z bardziej płynnych olejów do włosów. Nourishing Treatment Pure Care Dry Oil ma bardzo przyjemny zapach, który sprawia, że aplikacja nabiera nowego, aromaterapeutycznego wymiaru. Niestety zapach szybko się ulatnia i nie pozostaje na włosach zbyt długo.

Aby usprawnić aplikację i uniknąć zabrudzenia olejem podczas jego stosowania, Dove użyło nakrętki z dozownikiem. Pompka dozuje idealną na jedno użycie ilość produktu. Oleju nie potrzeba wiele, bo wchłania się natychmiastowo, nie obciąża i nie natłuszcza włosów. Pure Care Dry Oil Nourishing Treatment zamknięto w szklanej butelce o poręcznym kształcie. Flakonik wygląda bardzo elegancko, ale jest dość ciężki i łatwo może wyślizgnąć się z dłoni.

Stosowanie/efekty

Dove Pure Care Dry Oil można stosować na kilka standardowych sposobów. Olejek do włosów zapewni najlepsze rezultaty, jeśli weźmiemy na dłonie około 3-4 porcje, a następnie rozprowadzimy produkt na umytych i wilgotnych włosach od połowy długości. Raczej zaleca się unikać nakładania tego oleju na skórę głowy. Można go stosować również przez myciem włosów dla odżywienia lub jako dodatek wzmacniający działanie innych kosmetyków.

Polecany za:

  • wysoka zawartość oleju makadamia
  • formuła bazująca na połączeniu naturalnych olejów
  • lekka formuła, która bardzo dobrze się wchłania
  • bardzo przyjemny aromat
  • zastosowanie do wszystkich rodzajów włosów
  • wygodny dozownik z pompką

Nie polecany za:

  • ciężka i szklana butelka, która może się wyślizgnąć
  • oleje mineralne i silikony w składzie
  • szybkie ulatnianie się zapachu