MATRIX Biolage Exquisite Oil (Tamanu Oil Blend)

Matrix – popularna, profesjonalna marka tworząca produkty do koloryzacji i pielęgnacji włosów używane w salonach fryzjerskich na całym świecie. Matrix Biolage to część rewolucyjnego połączenie siły natury z futurystyczną technologią, co daje zaskakujące efekty na włosach. Seria Exquisite Oil udowadnia, że sekret piękna tkwi właśnie w naturalnych olejach.

matrix-biolage-exquisite-oil-tamanu-oil-blendDziałanie/skład

Matrix Biolage Tamanu Oil Blend to olejek wzmacniajaco-regenerujący. Wzbogacono go o takie olejki roślinne, które mają zapewniać wzmocnienie dla włosów cienkich i delikatnych. Regularnie stosowany Biolage Exquisite Tamanu Oil przynosi 5 kluczowych efektów: odżywia włosy prowadząc do ich wzmocnienia, nadaje im naturalnego połysku, reguluje poziom nawodnienia, wygładza i ułatwia rozczesywanie włosów. Wszystko za sprawą kompleksu olejowego.

Składnik, który jest bazą dla olejku Matrix Biolage do włosów cienkich, to olej z nasion tamanu, tłoczony na zimno z jednego z indyjskich drzew. To ona odpowiada za odżywienie, nawilżenie i regenerację włosów, a także ma właściwości promieniochronne. Niestety na całą recepturę olejku do włosów Matrix Biolage Exquisite Oil tego składnika jest naprawdę niewiele.

Oprócz jedynego w składzie oleju z tamanu Matrix Tamanu Oil Blend niestety zawiera bardzo dużo składników, które mogą szkodzić. Znajdziemy tu wszystko, czego nie powinno być w kosmetykach do włosów: alkohole, silikony (zarówno te lżejsze, jak i cięższe), substancje zapachowe i oczywiście konserwanty. Skład jest nimi naszpikowany, co znacznie osłabia jego pozycję.

Formuła/opakowanie

Olejek do włosów Matrix Biolage Exquisite Tamanu Oil Blend ma oleistą, ale dość rzadką konsystencję. Przez to nakłada się go lepiej, bo nie oblepia tak włosów i dobrze się wchłania bez szkody dla włosów. Niestety może wysuszać włosy ze względu na dużo alkoholu w składzie. Jest bezbarwny i ma intensywny zapach kwiatowych perfum na bazie alkoholu. Na szczęście aromat szybko ulatnia się z włosów.

Matrix Exquisite Oil Tamanu Oil Blend prezentuje się bardzo ciekawie, jeśli chodzi o stronę wizualną. Przelano go do różowej, plastikowej butelki, która dość dobrze leży w dłoni. Materiał zapewnia trwałość opakowania. Exquisite Tamanu Oil łatwo nakłada się na włosy, bo flakonik wyposażono w niewielką pompkę. Zarówno to, jak i formuła, znacznie podnosi wydajność.

Stosowanie/efekty

Nie ma wielkiego zaskoczenia, jeśli chodzi o sposób użycia Matrix Biolage Exquisite Oil w tej wersji. Nakładać można go na trzy standardowe sposoby: przed mycie włosów dla intensywnej regeneracji, po umyciu jako środek ułatwiający stylizację lub na całkowicie suche włosy dla intensywnego blasku i utrwalenia fryzury.

Polecany za:

  • olejek z nasion tamanu w składzie
  • lekka i dobrze wchłaniająca się formuła
  • ciekawy design i poręczność opakowania
  • bardzo wygodna pompka
  • trzy odmienne sposoby użycia
  • przeznaczenia dla włosów cienkich i delikatnych

Nie polecany za:

  • naszpikowany silikonami, alkoholem i konserwantami skład
  • zbyt intensywny zapach kwiatowych perfum
  • potencjalne działanie wysuszające na włosy