L’OREAL Mythic Oil (Nourishing Oil)

L’Oreal Professionnel Paris – znana na całym świecie marka profesjonalnych produktów fryzjerskich do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji. Pod jej szyldem dostępne są niepowtarzalne i nowoczesne kosmetyki dla kobiet i mężczyzn. Taka właśnie jest seria olejków do włosów Mythic Oil, wśród których najpopularniejszy jest olejek odżywczy do każdego typu włosów.

loreal-mythic-oil-nourishing-oilDziałanie/skład

Olejek odżywczy do włosów z serii L’Oreal Mythic Oil to kosmetyk, który ma uzupełniać niedobory składników odżywczych we włosach każdego rodzaju. Główne jego zadanie to kompleksowe odżywianie i sprawianie, że włosy zyskają aksamitnej miękkości, zdrowego blasku i elastyczności.

Co ważne, można stosować go w ramach profilaktycznej pielęgnacji zdrowych włosów lub bardziej intensywnej regeneracji w przypadku tych osłabionych.

Za takie działanie olejku Mythic Oil Nourishing Oil odpowiadają dwa oleje, na których bazuje ten kosmetyk. Jest to olej z awokado bogaty w zestaw witamin (A, B, E, H, K, PP, F) i skwalen, który świetnie wnika we włosy i skórę głowy dzięki sporej zgodności z naturalnymi lipidami organizmu. Drugi składnik to olej z pestek winogron, którego zaletą jest duża ilość NNKT, witaminy E oraz innych składników odżywczych niezbędnych włosom.

Niestety Mythic Oil Nourishing Oil ma 2 oleje na 20 wszystkich składników, co oznacza, że zdecydowana większość to inne, niekoniecznie potrzebne w tym produkcie substancje. Wśród nich m.in. konserwanty, alkohole, substancje zmiękczające i maskujące.

Formuła/opakowanie

Odżywczy olej do włosów Mythic Oil jest całkowicie bezbarwny i stosunkowo rzadki jak na produkt olejowy. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że ma złocistą barwę, ale to tylko kolor szklanej i solidnej butelki. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że Mythic Oil Nourishing Oil ma przyjemny, delikatnie perfumowany zapach, który jednak nie zostaje długo na włosach.

Flakonik jest elegancki, dobrze leży w dłoni. Mimo wszystko przy oleistym kosmetyku dużo lepiej sprawdzają się plastikowe butelki, bo nie można ich tak łatwo rozbić. Plus należy się za wygodny dozownik. Nakrętką z pompką bardzo usprawnia korzystanie z kosmetyku, a olejek do włosów łatwo nabrać w odpowiedniej ilości. Im mniej oleju, tym mniejsza obawa o obciążenie i otłuszczenie kosmyków. Choć L’Oreal Nourishing Oil świetnie wchłania się we włosy.

Stosowanie/efekty

Wszystkie olejki do włosów z serii L’Oreal Nourishing Oil stosuje się jednakowo. Jako że olejek odżywczy ma w sobie sporo potencjalnie szkodliwych substancji, nie nadaje się do olejowania skóry głowy. Jedną (maksymalnie dwie) porcje nakłada się na suche lub wilgotne włosy. Mythic Oil na suchych włosach pomaga je wymodelować, a w przypadku wilgotnych wnika do środka i intensywnie regeneruje od wewnątrz.

Polecany za:

  • dwa naturalne oleje w składzie
  • lekka formuła o bardzo dobrej wchłanialności
  • ergonomiczna butelka z wygodnym dozownikiem
  • delikatny i przyjemny zapach
  • właściwości odżywiające
  • kompleksowe działanie

Nie polecany za:

  • szklana i łatwa do rozbicia butelka
  • przewaga sztucznych substancji w składzie
  • alkohole i konserwanty