MACADAMIA Natural Oil (Healing Oil Treatment)

Macadamia – modna marka kosmetyków do pielęgnacji włosów, która zrodziła się z marzeń, pasji i inspiracji naturalnymi składnikami. Wszystkie produkty oferowane przez markę zawierają cenny olej makadamia wzbogacony o dodatkowe wyciągi roślinne i odżywcze olejki. Seria Natural Oil bazuje na najlepszych składnikach. To moc naturalnych olejów do włosów.

MACADAMIA Natural OilDziałanie/skład

Naturalny olejek do włosów Macadamia to doskonały zamiennik dla tradycyjnej odżywki. Wzbogacona o najlepsze ekstrakty roślinne formuła to idealne rozwiązanie dla włosów zniszczonych, pozbawionych blasku. Sprawdza się jako ochrona dla końcówek, które odzyskują odżywienie i miękkość. Macadamia Healing Oil Treatment to błyskawiczna terapia nawilżająco-nabłyszczająca dla włosów. Ochrania przed promieniowaniem UV, skraca czas suszenia włosów.

Olejek do włosów swoje wszechstronne działanie zawdzięcza przede wszystkim dużej zawartości oleju z orzechów makadamia, który jest remedium na wysuszone i wymagające regeneracji włosy. Wspiera go olej arganowy o cenionych właściwościach wzmacniających i ochronnych. Do kompletu ciekawych składników dorzucono tutaj witaminę młodości (E), która udaremnia szkodliwe działanie wolnych rodników i zapewnia odnowę komórkową skóry głowy.

Macadamia Healing Oil Treatment to niestety olejek do włosów, który obfituje również w dużo dodatkowych składników. Zawiera filtry UV, co teoretycznie wydaje się zaletą. W praktyce to jedynie dodatkowe sztuczne substancje, których funkcję świetnie spełniają same oleje.

Dwa silikony o łatwej zmywalności mogą natomiast obciążać włosy i zapychać skórę głowy, a konserwanty wywoływać zbędne podrażnienia.

Formuła/opakowanie

Macadamia Natural Oil Healing Oil Treatment to olejek o średniej gęstości. Nie powinien obciążać włosów, chyba że nałożymy go w naprawdę dużej ilości. Do aplikacji tego produktu potrzeba wyczucia. Ma lekko złocisty kolor i bardzo aksamitną formułę. Olejek świetnie wchłania się we włosy, pozostawia na nich jedwabisty film i intensywny, nieco korzenny zapach.

Produkty Macadamia Natural Oil bardzo łatwo poznać po designie. Flakonik ma bardzo szatę graficzną w kolorze brązu i soczystej zieleni. Ma to być nawiązanie do naturalności produktu. Bardzo poręczna butelka jest solidna, mimo że wykonano ją z plastiku. Dozowanie kosmetyku ułatwia wygodna pompka, bardzo precyzyjnie wydzielająca porcje oleju do włosów.

Stosowanie/efekty

Olejek do włosów Macadamia Healing Oil Treatment zapewnia długotrwały efekt nabłyszczenia i miękkości, który możemy uzyskać przynajmniej na kilka sposobów. Olejek Macadamia można stosować bezpośrednio na włosy suche lub mokre, równocześnie z innymi odżywkami lub maskami, a także jako dodatkowe wsparcie podczas koloryzacji. Mnogość zastosowania tego kosmetyku to z pewnością jego zaleta.

Polecany za:

 • dwa naturalne oleje w składzie
 • formułę o dopasowanej do włosów konsystencji
 • długotrwały efekt nabłyszczenia włosów
 • dodatek witaminy E, czyli przeciwutleniacza
 • działanie lepsze od odżywek i masek do włosów
 • poręczny flakonik z solidnego plastiku
 • bardzo naturalny, ciekawy design
 • bardzo wygodną pompkę ułatwiającą aplikację

Nie polecany za:

 • silikony i alkohol w składzie
 • możliwe obciążanie włosów przy dużej ilości
 • intensywny zapach, który nie każdemu się spodoba
 • potencjalne działanie komedogenne