ALTERNA Bamboo Smooth Kendi Oil (Dry Oil Mist)

Alterna – uznana przez stylistów marka luksusowych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Kalifornijskie połączenie perfekcji z innowacją charakteryzuje wszystkie propozycje wychodzące spod skrzydeł Alterna Haircare. Przez wykorzystanie rzadkich i oryginalnych składników marka wprowadza niebanalne i nierzadko przełomowe rozwiązania w pielęgnacji włosów.

alterna-kendi-oil-dry-oil-mist-frizz-controDziałanie/skład

Olejek do włosów Bamboo Smooth Kendi Oil ma zapewniać osobom o włosach średniego typu absolutną kontrolę nad puszeniem się, kołtunieniem i czochraniem włosów. Mgiełkę olejkową przeznaczono do stylizacji włosów. Olejek Kendi Dry Oil Mist zapewnia wytrzymałość, elastyczność i trwałość fryzury. Włosy stają się mocne, lśniące i układają się dużo lepiej. Zaleta tego oleju do włosów to ochrona przed wysoką temperaturą, która może działać szkodliwie.

Wygładzający olejek do włosów cienkich lub średniej grubości swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi naturalnych składników. Bazą jest organiczny ekstrakt z bambusa, który działa wzmacniająco za sprawą kompleksu witamin, minerałów i aminokwasów. Ma właściwości odmładzające. Drugi kluczowy składnik to wzmacniający, ekologiczny olejek Kendi – źródło NNKT (w tym omega) oraz przeciwutleniaczy.

Kendi Bamboo zawiera również filtr UV.

Skład olejku Bamboo Smooth Kendi Oil jest bogaty w inne naturalne oleje i ekstrakty, a wśród nich: olej z orzechów kukui, olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, olej z awokado, olej jojoba, olej z nasion marakui, olej buriti (z owoców maurycji winodajnej) oraz olej z nasion winogron. Mnogość naturalnych składników w mgiełce stylizującej to zdecydowana zaleta. Alterna Bamboo Kendi Oil nie zawiera parabenów, olejów mineralnych i siarczanów, choć nie zabrakło w nim gliceryny, substancji zapachowych i kilku silikonów.

Formuła/opakowanie

Olejek do włosów Kendi Bamboo Dry Oil Mist to bardzo płynna formuła, praktycznie bezbarwna. Ma lekko słomkową barwę, która jednak nie jest zbyt intensywna. Konsystencja tego olejku jest lekka, jak przystało na mgiełkę. Bardzo dobrze się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na włosach, dlatego można być pewnym, że nie obciąży włosów. Alterna Bamboo Kendi Dry Oil Mist może zachwycić świeżym aromatem, który na myśl przywodzi zapach pędów bambusa lub swojskiego siana.

Olejkową mgiełkę Kendi Dry Oil Mist zamknięto w poręcznym opakowaniu. Butelkę wykonano z plastiku, co minimalizuje ryzyko jej uszkodzenia. Całość dobrze leży w dłoni. Stylistycznie Bamboo Smooth Kendi Oil utrzymany jest w kolorystyce beżu i brązu. Plastikową nakrętkę wyposażono w wygodny aplikator. Atomizer zdecydowanie ułatwia użycie odpowiedniej ilości olejku na włosach i bardzo podnosi wydajność.

Stosowanie/efekty

Suchy olej do włosów Bamboo Kendi można stosować na dwa sposoby. Albo na mokre włosy przed stylizacją, żeby ułatwić rozczesywanie i układanie włosów. Albo na suche włosy, aby nadać im widocznego blasku i zapobiec puszeniu się. W każdym przypadku stopień trudności jest niewielki. Kwestię aplikacji znacznie ułatwia atomizer, który rozpyla idealnie wilgotną mgiełkę.

Polecany za:

  • skład niezwykle bogaty w naturalne olejki i ekstrakty
  • bardzo lekka formuła, która szybko się wchłania
  • brak ryzyka obciążania lub zlepiania włosów
  • przyjemny, świeży zapach pędów bambusa
  • poręczna butelka z wygodnym atomizerem
  • do stosowania na włosy mokre lub suche

Nie polecany za:

  • dość wysoką cenę w porównaniu do innych olejów
  • kilka silikonów, substancji zapachowych i gliceryna