GLISS KUR Thermo-Protect (Blow-Dry Oil)

Gliss Kur – marka o ponad 50-letniej tradycji, która zrodziła się pod skrzydłami koncernu kosmetycznego Schwarzkopf. Tworzy produkty, które mają pomagać spełniać marzenia o lśniących, miękkich i zdrowych włosach. Wszystkie linie kosmetyczne dostosowane są do potrzeb różnych włosów i zawierają starannie wyselekcjonowane aktywne składniki.

GLISS-KUR-Thermo-ProtectDziałanie/skład

Olejek termoochronny Gliss Kur Blow-Dry Oil to produkt, który bazuje na formule Thermo Protect. Zawiera 8 cennych olejków upiększających, których lekka jak piórko formuła zapewnia miękkość i kompletną ochronę włosów. Produkt przeznaczony jest do wszystkich rodzajów włosów, które potrzebują wsparcia przed suszenia i stylizacją.

W skład olejku do włosów Gliss Kur Thermo-Protect wchodzi osiem olejów. Pierwszy jest olej słonecznikowy, a tuż za nim olej arganowy. Odpowiadają za odżywienie, nawilżenie i wzmocnienie włosów, a także naturalną ochronę przed wysoką temperaturą. Olejek Gliss Kur zawiera też olej krokoszowy (tworzy na włosach powłokę ochronną), świetnie wnikający olej makadamia, nabłyszczającą oliwę z oliwek, olej ze słodkich migdałów i olej z pestek moreli (opowiadają za odżywienie), a także olej sezamowy i niezwykle cenny olejek różany.

Olejek do włosów Gliss Kur Blow-Dry Oil w swojej formule ma także filtr UV, który ma ochraniać włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Te same funkcje spełniają jednak olejki, więc jest to zbędny składnik.

Do tego konserwanty i substancje zapachowe o potencjalnie drażniących działaniu, które mogą wywołać uczulenia.

Formuła/opakowanie

Gliss Kur Thermo-Protect Blow-Dry Oil to bardzo wodnisty olejek. Z jednej strony jest to zaleta, bo nie obciąża włosów i łatwiej się wchłania. Z drugiej jednak nie jest to produkt treściwy i łatwiej przesadzić z jego ilością. Jego słodki, miodowy zapach nie jest szczególnie intensywny, jednak pozostaje na włosach przez jakiś czas. Sam olej do włosów Gliss Kur ma intensywnie żółty kolor.

Design tego produktu nie zachwyca, ale nie ma się czego spodziewać po tak tanim olejku do włosów. Gliss Kur Blow-Dry Oil kupimy w plastikowej butelce. Lekko spłaszczona i zwężana ku górze dość dobrze leży w dłoni, nawet gdy jest natłuszczona olejkiem. Przemyślana forma sprayu ułatwia aplikację i podnosi wydajność. Atomizer jest wygodny i idealnie rozprowadza olej na włosach, nie pozostawiają nieestetycznych tłustych plam.

Stosowanie/efekty

Olejek Gliss Kur Blow-Dry Oil używa się zawsze w momencie, kiedy potrzebujemy wystylizować włosy. Należy stosować go po myciu i przed stylizacją włosów. Osuszone ręcznikiem, jeszcze wilgotne włosy spryskać odpowiednią ilością produktu. Należy jednak uważasz, żeby olejkowa mgiełka nie dostała się do oczu. Włosy spryskiwać ostrożnie i równomiernie.

Polecany za:

 • osiem naturalnych olejów w składzie
 • technologię termoochronną ułatwiającą stylizację
 • ekspresową wchłanialność w skórę i włosy
 • poręczną butelkę i wygodny atomizer
 • nakierowanie tylko na stylizację włosów
 • słodki zapach przypominający miód
 • lekką, nieobciążającą, łatwo wchłanianą formułę

Nie polecany za:

 • potencjalnie szkodliwe substancje w składzie
 • nieciekawy design i słabej jakości opakowanie
 • możliwość podrażnienia oczu w trakcie aplikacji
 • działanie o średniej skuteczności