KERASTASE Elixir Ultime (Oleo-Complexe)

Kerastase – obecnie jest liderem wśród marek oferujących produkty do pielęgnacji włosów. Paryska firma specjalizuje się w indywidualnych, szytych na miarę kosmetykach pielęgnacyjnych do włosów każdego rodzaju. Niesamowite odkrycie ostatnich miesięcy to naturalne oleje do włosów, w które obfituje seria produktów Elixir Ultime.

KERASTASE Elixir UltimeDziałanie/skład

Olejek do włosów Kerastase Elixir Ultime Oleo-Complexe to uniwersalny olej do włosów każdego rodzaju, którego głównym zadaniem jest działanie upiększające. Kompleks doskonale dobranych olejów zapewnia wszechstronną codzienną pielęgnację. Połączenie 4 najlepszych olejków pielęgnacyjnych sprawia, że już kilka kropel oleju poprawia wygląd włosów. Zyskują blask, jedwabistość i wygładzenie.

Wśród czterech pielęgnacyjnych olejków do włosów pierwsze miejsce olej kukurydziany, który odżywia włosy i łagodzi podrażnienia skóry. Kerastase Elixir Ultime zawiera też olej arganowy w dużej ilości, co zapewnia termoochronę i regenerację włosów. Naturalny olej kameliowy zapewnia wygładzenie i blask włosów, natomiast olej pracaxi to sposób na wzmocnienie włosów.

Oprócz czterech olejków pielęgnacyjnych Kerastase Elixir Ultime zawiera lotne i łatwo zmywalne silikony, których zadaniem jest wygładzić i zabezpieczyć włosy. Niestety mogą też przetłuszczać i obciążać włosy. Pod koniec składu dorzucono też całkowicie zbędny alkohol.

Ma ułatwiać absorpcję składników odżywczych, jednak w praktyce wysusza włosy i wywołuje podrażnienia.

Formuła/opakowanie

Olej do włosów Kerastase Elixir Ultime w złotej wersji to złocisty, dość gęsty kosmetyk. Jego formuła ma odpowiadać włosom każdego typu, ale w rzeczywistości może się okazać zbyt ciężki dla cienkich włosów. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się na grubych i puszących się włosach. Ma bardzo mocny, perfumowany zapach – nieco słodki, ale nie duszący.

Charakterystyczne dla olejków z serii Elixir Ultime są eleganckie opakowania. Podstawowa wersja Elixir Ultime Oleo-Complexe to bardzo ciężka butelka z grubego szkła, w której znajdują się cenne olejki. Ich aplikację ułatwia solidna pompka, która odmierza idealne dozy produktu. Szkoda tylko, że przy otłuszczającym ręce olejku łatwo wypuścić flakonik z rąk i rozbić go o podłogę.

Stosowanie/efekty

Producent poleca trzy metody aplikacji, których wybór powinien być uzależniony od oczekiwanych efektów. Przed modelowaniem olejek Elixir Ultime można nakładać na osuszone ręcznikiem włosy, aby ułatwić ich rozczesywanie i układanie. Na już wymodelowane włosy na całej długości lub tylko na końcówki, żeby dodać im blasku. A także w codziennej pielęgnacji, żeby ochronić włosy przed negatywnymi czynnikami.

Polecany za:

  • cztery cenne olejki w składzie
  • uniwersalną formułę upiększającą
  • bardzo elegancki design
  • poręczną pompkę, która ułatwia aplikację
  • zastosowanie do wszystkich rodzajów włosów
  • ładny, nieco słodki zapach produktu

Nie polecany za:

  • składniki potencjalnie drażniące w składzie
  • bardzo wysoką cenę produktu
  • szklaną, nieporęczną i łatwą do stłuczenia butelkę
  • możliwość obciążania cienkich włosów