Włosy – 7 RZECZY NIEZBĘDNYCH W ICH PIELĘGNACJI

Piękne włosy to wcale nie jest jakiś mit, one nie istnieją tylko w reklamie – Twoje tez mogą być piękne, tryskać zdrowiem i zachwycać blaskiem. Dowiedz się, jakie elementy wprowadzić w pielęgnację, by włosom dobrze się rosło.

1. PEELING SKÓRY GŁOWY

Słyszałaś o peelingu trychologicznym? To doskonała opcja dla każdego rodzaju włosów, a dokładniej: każdego rodzaju skóry, bo to o nią troszczy się peeling trychologiczny. Możesz go kupić w postaci enzymatycznego płynu, lub w formie specjalnie opracowanego kremu czy żelu, który zadba o skórę głowy, oczyści ją z zalegających toksyn, zanieczyszczeń, nadmiaru sebum oraz resztek kosmetyków. Czy wiesz,ze oczyszczona skóra głowy, to jednocześnie doskonale wypielęgnowane włosy u ich podstawy. Dodatkowo peeling pobudza mikrokrążenia, a to wpływa na wzrost włosów: rosną silniejsze i zdrowsze.

2. SZAMPON MICELARNY

Oczyszczanie jest ważne, ale nie tylko skóry głowy. Włosy także gromadzą szereg zanieczyszczeń, toksyny, resztki kosmetyków, ciężkich silikonów. Dlatego raz na jakiś czas warto zmienić im szampon na specjalny, który delikatnie oczyszcza włosy. Jego cząsteczki (micele) wychwytują wszelkie zbędne substancje, zalegające na powierzchni włosa. Idealnie czyste włosy to pełne blasku, mocne, zdrowe i sprężyste włosy. Stosuj szampon micelarny – innowacyjny kosmetyk, stworzony w trosce o każdy rodzaj włosów.

 

3. NATURALNE OLEJKI I OLEJOWANIE

Naturalne olejki znane są od tysiącleci. Hinduski stosują je od pokoleń, olejując nimi włosy. Dla nich to rytuał, który spajał kobiety w rodzinie. Ty też możesz uczynić z olejowania włosów rytuał piękna. Co tydzień nakładaj na włosy olejek arganowy, jojoba lub makadamia – ta trójka jest idealna do każdego rodzaju włosów. Pamiętaj, by pokryć cale włosy i skórę głowy, ponieważ olejki doskonale pielęgnują skalp. W ciągu dnia możesz nakładać kilka kropli oleju na końce włosów, aby zabezpieczyć je przed wysoką temperaturą. Olejki mają w składzie cenne dla włosów flawonoidy i roślinne sterole, które silnie regenerują i poprawiają ich wygląd.

4. MASAŻ SKÓRY GŁOWY

Masaż skóry głowy to ważny element pielęgnacji, ponieważ poprawia stan cebulek i “jakość” włosów. Nie robimy go niestety prawie wcale. Pamiętaj o skórze, z której wyrastają włosy. Masuj ją nie tylko podczas olejowania. Możesz nabyć specjalny, delikatny masażer skóry głowy, oraz zaopatrzyć się w specjalną szczotkę z zaokrąglonymi (kulkowymi) wypustkami, W ten sposób skóra będzie masowana podczas każdego szczotkowania włosów. Oczywiście pamiętaj też, ze włosy lubią być czesane, wiec rób to delikatnie kilka razy w ciągu dnia.

5. PŁUKANKI DO WŁOSÓW

Płukanki do włosów to osobny rozdział pielęgnacji, Są dla włosów i skóry głowy tym, czym dla twarzy tonik. Doskonale pielęgnują, odpowiednio zakwaszają, dbają o skórę głowy i przywracają jej odpowiednie pH, a także domykają łuski włosów, przez co są one gładkie i pełne blasku. Najpopularniejsza jest płukanka z octu, ale możesz też stosować wiele innych, np. z piwa czy ziół.

6. DREWNIANY GRZEBIEŃ

To niedrogi, ale bardzo przydatny, a wręcz niezbędny gadżet, który wpływa na jakość i kondycję włosów. Mając go, nie narażasz włosów na uszkodzenia mechaniczne, szarpanie czy wyrywanie, jednocześnie czesanie włosów drewnianym grzebieniem to także dodatkowy, korzystny masaż. Hinduski wierzą, ze najlepszym grzebieniem jest ten wytworzony z drzewa neem – powoduje wzmocnienie i szybszy porost włosów oraz ma zdrowy wpływ na skórę głowy. Czy tak jest? Warto sprawdzić zwłaszcza, ze włosy hindusek są piękne jak marzenie!

7. NARESZCIE DOBRĄ MASKĘ DO WŁOSÓW!

Maski do włosów są różne. Od razu skreśl te, które „wystarczy trzymać tylko 3 minuty” na włosach. Maska powinna mieć czas, by pielęgnować i mocno upiększyć oraz skutecznie uzdrowić twoje włosy. Sięgaj po sprawdzone składniki, które naprawdę potrzebne są włosom: jedwab, panthenol, keratyna, argan.